Конституційний Суд розгляне справу про розпуск парламенту 11 червня

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Конституційний Суд розгляне законність указу президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення парламентських виборів. Це будуть усні слухання, і відбудуться вони вже 11 червня, повідомляє “5 канал”.

Відповідне подання раніше скерували 62 народних депутати і просили перевірити президентський указ на відповідність Основному Закону.

“Великою палатою КСУ було постановлено ухвалу про розгляд цієї справи у формі усного провадження. Велика палата Суду визнала конституційне провадження в цій справі невідкладним. Відкрита частина пленарного засідання Великої палати в цій справі відбудеться 11 червня о 10-й годині ранку”, – зазначила представниця пресслужби Конституційного Суду Наталія Муха.

21 травня президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду VIII скликання через “відсутність коаліції” та призначив дострокові вибори до парламенту на 21 липня. Чергові вибори мали відбутися лише 27 жовтня.

Через кілька днів група нардепів внесла до Конституційного Суду подання щодо неконституційності указу Зеленського. Аналогічні позови про визнання незаконним указу нового президента про позачергові вибори до парламенту спрямували і до Верховного Суду. Проте останній відмовив у їх розгляді.

Читай у Google News!