Європа не впорається з загрозами без допомоги США – очільник Бюро нацбезпеки Польщі
Голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох. У розлогому дописі на шпальтах газети Rzeczpospolita прокоментував підписану в Білому домі угоду про збільшення у Польщі американської військової присутності, повідомляє “Польське радіо” “Без допомоги США наш континент не впорається із загрозами”, – переконаний він.
Це конструктивна відповідь на виклики часів великої непевності і руйнування архітектури безпеки, яку вибудовано після 1989 року, зазначив Сольох. “Початок стратегічного тверезіння Заходу дала російська агресія проти України у 2014 році, хоча їй передувала російська агресія проти Грузії у 2008 році. Нині ми є свідками переходу до історії Договору між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, записи якого постійно порушує росія”, – пояснив він.
Голова Бюро національної безпеки Польщі звертає вагу на загрози зі Сходу: посилене озброєння Москви, мілітаризація Криму та басейну Чорного моря, ведення росією гібридної війни. “Це все відбувається в тіні глобального змагання між США та Китаєм. Нині Європа, ослаблена брекзитом, не може самостійно протистояти загрозі зі східного напрямку. Європі теж важко впоратися з загрозами з південного напрямку, до яких призвели розпад Лівії та Сирії”, – підкреслив він.
На переконання Сольоха, ключовим завданням Європи є “утримання трансатлантичної аксіоми, зміцненої співпрацею між НАТО і ЄС». Тому, як пише Павел Сольох, підписана Анджеєм Дудою та Дональдом Трампом декларація про зміцнення американської військової присутності у Польщі має практичний вимір для безпеки не тільки Польщі, але й усього європейського континенту. “Збільшена чисельність американських військових зміцнює зв’язок між США та Європою” і створює “можливість подолання розриву у трансатлантичних взаємовідносинах”. “Це шанс для всієї Європи”, – завершує статтю Павел Сольох.
Наразі в Польщі перебуває чотири тисячі американських військових. Сполучені штати направлять до Польщі додатково тисячу військовослужбовців.
Раніше повідомлялося, що Литва і Польща домовилися посилити захист Сувалкського коридору.