Литва і Польща домовилися посилити захист Сувалкського коридору

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Литва і Польща домовилися зарахувати по одній бригаді до діючого в місті Ельблонг Штабу Північно-Східної дивізії з метою захисту так званого Сувалкського коридору, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Delfi.

“У нас є сертифікований високими оцінками міжнародний штаб, і тепер ми хочемо дати їм справжніх солдатів”, – заявив головнокомандувач армії Польщі Раймунд Анджейчак. “Ми також обговорюємо це з іншими країнами, чи хотіли б вони бути частиною цієї команди”, – зазначив офіцер.

Сувалкський коридор – ділянка кордону Литви і Польщі шириною в 100 км, яка на заході межує з Калінінградською областю рф, а на сході – з Білоруссю. Аналітики відзначають, що в разі війни росії важливо було б швидко захопити Сувалкський коридор, щоб відрізати союзникам по НАТО шлях по суші до країн Балтії.

Анджейчак сказав, що обговорив з литовським колегою можливості для військових обох країн відпрацьовувати “максимально комплексні і складні сценарії”, тому що в разі кризи часу для підготовки не буде. “Якщо вони будуть тренуватися щодня, то будуть знати один одного і узгодять свої системи, буде досягнутий бажаний час активізації ВС і аспект стримування”, – сказав Анджейчак. За його словами, Польща з занепокоєнням спостерігає за нарощуванням росією військових потужностей в Калінінградській області.

“Зростаюча чисельність військових підрозділів, модернізація в Калінінградській області – це символи дуже агресивних дій російських”, – сказав генерал.

Литовська розвідка стверджує, що в останні роки в Калінінградській області оновлюється стара і створюється нова військова інфраструктура, формуються нові підрозділи, поставляються нові озброєння і військова техніка, на сухопутних і морських полігонах області йде інтенсивна військова підготовка.

Як повідомлялося, найближча міністерська зустріч НАТО фокусуватиметься на масштабній загрозі від рф. Нещодавно до Чорного моря зайшла група кораблів НАТО.

Читай у Google News!