ФРН повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки через “Північний потік-2” – глава МЗС Польщі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
germany map

Німці мають взяти на себе відповідальність за дефіцит безпеки на східному фланзі НАТО через спорудження газопроводу “Північний потік-2”. Про це йдеться в статті глави МЗС Польщі Збігнева Рау в Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає eurointegration.com.ua

На думку Рау, російський президент Володимир путін влаштував для Німеччини імперську пастку, в яку потрапила частина німецької еліти. “Один із моїх попередників одного разу сказав у Берліні, що він більше боїться німецької бездіяльності, ніж сили. Сьогодні я стурбований відсутністю відповідальності Німеччини за наслідки співпраці з росією”, – заявив міністр.

Як зазначив Рау, завершення проєкту “Північний потік-2” створить величезний дефіцит безпеки для всього східного флангу НАТО. “З іншого боку, Україна опиниться у вакуумі безпеки. Ось чому я закликаю німців взяти на себе відповідальність за власний вибір щодо запуску “Північного потоку-2″ та їх реальний, не змодельований внесок у компенсацію дефіциту безпеки”, – заявив польський міністр.

За його словами, путін не робив би величезних витрат на будівництво газопроводу, щоб потім не використовувати цей інструмент. “Тому необхідно посилити потенціал стримування як східного флангу НАТО, так і України, яка, як жертва російської агресії, повинна отримувати досить високу компенсацію як у формі політичної підтримки, так і збільшення свого оборонного потенціалу. Польща готова взяти участь у компенсації дефіциту, що виник внаслідок цього”, – заявив Збігнев Рау.

Читай у Google News! google news