Штрафи для бізнесу можна буде оскаржити тільки після сплати

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Штрафи для бізнесу можна буде оскаржити тільки після сплати 1

Запропоновані норми нового закону суперечать Національній стратегії-2030, яку затвердив Кабмін у березні 2021 року. Про це заявив директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, новий закон збільшить можливості податківців і зменшить права бізнесу. На його думку, українському бізнесу прийде “писець”. “Штрафи. Вам їх будуть нараховувати без права оскарження. Точніше оскаржувати можна, але тільки після оплати. А якщо не сплатите вчасно, вам закриють виїзд за кордон”, – написав Амелін.

Також експерт повідомив про збільшення податків фермерам, акцизів на алкоголь, зелену енергетику та продаж нерухомості. “Для видобувного сектора підвищать ставки ренти. Фермерам збільшать податки. Працюєш чи ні, зобов’язаний платити податок, виходячи з площі землі. Потім його можна зарахувати в корпоративний податок, але не факт. А якщо земля “під паром”? Теж плати. А якщо це пасовище для худоби? Теж плати. Хочуть зібрати +10 млрд грн на рівному місці”, – вважає Амелін.

“Податок на прибуток зі збитків. “Краща” ініціатива законодавців. Сьогодні можна збитками минулих років зменшувати оподатковуваний прибуток. Завтра ні. Можна тільки 50%. У підсумку, є прибуток чи ні – заплатиш державі. Підвищення акцизів на алкоголь – народ заплатить. Екологічний податок. Податок на зелену енергетику. Ліквідація спрощеної системи для торгівлі. Підвищення податків на продаж нерухомості”, – написав Амелін.

Співзасновник та директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future зауважив, що ініціатором законопроєкту став Мінфін. Також наголосив, що всі запропоновані норми суперечать Національній стратегії-2030, яку затвердив Кабмін у березні 2021 року.

Амелін розповів і про мінуси, на які варто чекати громадянам України після прийняття законопроєкту. Він повідомив, що новації після прийняття хочуть запустити вже в липні цього року.

“Покажіть мені хоча б одну країну у світі або на африканському континенті, де податки змінюють день у день? При очікуваному перевищенні доходів бюджету над планом на 90 млрд грн фіскали з депутатами хочуть цим законом зібрати ще 50 млрд”, – зауважив експерт.

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket