Фінансування від держави: 565 млн грн для 11-ти партій
За результатами підрахунку понад 82% голосів, 11 партій подолали бар’єр у два відсотки виборців і навіть ті з них, які не потрапляють до парламенту через п’ятивідсотковий бар’єр, отримають від держави фінансування. Хто і скільки, – порахували попередньо в “Чесно“.
Загальна сума державного фінансування партій залежить від розміру прожиткового мінімуму та явки на виборах. Згідно з даними ЦВК, явка на цих виборах становила 14,7 мільйона виборців. Кожен виборець приносить до загального кошика державного фінансування 2% прожиткового мінімуму, або 38 гривень і 42 копійки. Фактично ви фінансуєте не всі партії загалом, а конкретно ту, за яку проголосували. Саме від кількості голосів за конкретну партію залежить, скільки держкоштів вона одержить. Отже, загальний бюджет держфінансування партій у 2020 році сягатиме 565,5 мільйона гривень.
90% цієї суми, або 509 мільйонів, розподілять пропорційно до результатів на виборах між усіма партіями, що подолають 2%-й бар’єр. Тобто, переможець отримає найбільше, а партія, яка ледь долає 2%, – найменше.
На додаткові кошти гендерної квоти гарантовано претендують лише 2 партії – “Голос” та “Європейська солідарність”. У прохідних частинах їхніх списків частка жінок сягає 40%.