Доктрина Мітчелла-Болтона проти сфери російського впливу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Про дипломатичний тур Джона Болтона, що залишився у тіні зустрічей на високому рівні, пише Збіґнєв Парафіанович на шпальтах DziennikGazeta Prawna, передає polskieradio.pl. Цей тур, на думку журналіста, принесе найпомітніші результати у політичному наступі США у Центрально-Східній Європі.

Радник президента з питань безпеки побував у Києві, Кишеневі і Мінську – трьох столицях, важливих також з огляду польської політики безпеки. Переговори у кожній можна вважати розвитком доктрини Мітчелла-Болтона (Вес Мітчелл був донедавна асистентом держсекретаря США з Європи та Євразії). Ця доктрина виключає можливість встановлення виключної сфери впливу росії у державах колишнього СРСР, що межують із ЄС та НАТО. Крім того, нею передбачається витіснення Китаю і стримування його від експансії у Центрально-Східній Європі.

Саме тому у Києві Болтон однозначно дав до зрозуміння, що американці не будуть спокійно дивитися на купівлю китайцями концерну ‘Мотор Січ‘. Крім того, Джон Болтон переконував Володимира Зеленського у необхідності утримуватися від поступок у переговорах про майбутнє Донбасу. Перекладаючи це з дипломатичної мови, можна сказати, що йдеться про те, аби 41-річний політик без досвіду не дозволив себе обіграти в переговорах з Владіміром путіним, і аби за декілька місяців не виявилося, що сепаратистські “республіки” були легалізовані як автономні суб’єкти у складі федералізованої України. Таким чином з’явилась би своєрідна ‘Партія Новоросія‘, яку кремль використовував би для блокування рішень Києва у міжнародних питаннях. Крім того, Болтон підтримав створення у Києві інститутів, покликаних боротися з корупцією.

Читай у Google News!