Бюджет-2021: Витримати параметр у 270 мільярдів дефіциту неможливо – Южаніна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
бюджет

Проект Державного бюджету на 2021 рік потребує доопрацювання до другого читання, відзначила депутатка, фракція “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна, повідомляє prm.ua.

– Насправді дуже добре, що депутати з монобільшості розуміють, що депутати інших фракцій мають мати змогу ознайомитися саме з бюджетом до другого читання. Тому що ми знаємо, що при голосуванні в першому читанні було дуже багато дано доручень уряду розглянути певні статті щодо їх збільшення за поправками народних депутатів. Мені здається, що зараз ключовим є те, щоб дефіцит бюджету не був ще надто збільшений. Тому що 270 мільярдів, які було запропоновано дефіциту бюджету в першому читанні, – мені здається, витримати цей параметр неможливо до другого читання. Оскільки було дуже багато поправок щодо збільшення фінансування, в тому числі й багатьох соціальних статей, на чому ми також наполягали би. Треба розуміти, я так вважаю, що уряд при доопрацюванні мав знизити надходження, зменшити надходження по податковим платежам, тому що вони нереальні для виконання, в тому варіанті, який голосувався в першому читанні.

Тому дуже чекаю остаточної редакції, яка буде запропонована депутатам. І якщо насправді це можна буде розглянути лише на позачерговій сесії, можливо, ми готові до цього. Хотілося б зрозуміти, чому тоді ми зараз не збираємося на позачергову сесію відповідно до тих пропозицій, які подають фракції, які є в опозиції до діючої влади. Питань дуже багато. Але бюджет – це головний документ країни. Тому ми точно маємо збиратися і вирішувати, за яким документом, за яким розписом буде жити країна в 2021 році.

– Часто експерти кажуть, що намалювати можна будь-які цифри. А де нам брати ці гроші? Тому що ми вже розуміємо, що траншу від МВФ до нового року ми не отримаємо.

– Я чула заяву діючого міністра фінансів про те, що все ж таки параметри проєкту закону про державний бюджет на 21 рік погоджується з Міжнародним валютним фондом. Якщо це так, то треба розраховувати на те, що Україна може продовжити співпрацю і отримати підтримку саме міжнародних інституцій. Якщо цього не буде, то справді тоді цей документ буде виглядати просто такими цифрами на листочку, які намальовані і за які ніхто не буде нести відповідальність насправді у 2021 році.

– Вчителям вже не бачити підняття зарплатні. І чомусь дуже великі кошти спрямовують на ДБР, на СБУ, а на армію – фактично в мінус.

– Це взагалі окреме питання. Зараз політику, яку проводить діюча влада, нам не зрозуміти. Говорять одне, а роблять зовсім інше. Говорять про те, що продовжуємо рух, і всі ті починання, які започатковані попередньою владою, і ті проєкти, які прийняті спільно у співпраці з МВФ, а насправді відбуваються протилежні зміни. Тому, як далі аналізувати ті статті видатків, які точно необхідно було б нарощувати і підтримувати… А зараз ми бачимо курс в зовсім інший бік.

Читай у Google News!