ЗМІ: Коломойський подав 5 нових позовів проти Національного банку і Приватбанку

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

19 квітня Ігор Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти Національного банку і Приватбанку, пише видання “НВ Бізнес”, посилаючись на інформацію з джерел в юридичних колах. Непрямим підтвердженням є одне з проваджень в реєстрі судових рішень.

У позовах оскаржуються п’ять кредитних договорів і його особиста порука за ними. Згідно з інформацією видання, перші слухання пройдуть в суді 10, 22 і 23 травня.

Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника Приватбанку бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського щодо розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданих Приватбанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.

“Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поручительства перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду, – пояснили сенс нової судової атаки в юридичній компанії Asters. -І найголовніше, це може свідчити про наявність достатніх правових підстав для обов’язкового скасування рішення Печерського районного суду Києва, оголошеного 20 квітня, яким був розірваний договори особистого поручительства Ігоря Коломойського, в апеляційному порядку”.

Неприйняття Печерським районним судом Києва правових аргументів банку може підтверджувати нехтування правовими висновками Верховного Суду, вважають в Asters. “Ці висновки є обов’язковими для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав. Подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відповідно Печерський суд був зобов’язаний припинити провадження у справі за позовом Коломойського”, – кажуть юристи.

Як повідомлялося, за даними OCCRP, Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанкучерез Кіпрську філію. Як наголошують у НБУ, рішення суду щодо незаконності націоналізації Приватбанку ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket