Уже третє судове рішення у справі Приватбанку прийнято на користь Коломойського, а не України
Печерський райсуд Києва 20 квітня визнав недійсним договір про особисте поручительство Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування, які були видані ПриватБанку до входження держави в капітал, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.
У 2015 році Коломойський, бувши співвласником ПриватБанку, уклав з Національним банком договори особистого поручительства про погашення п’яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 роки. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання щодо погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн.
У вересні 2017 року, вже після націоналізації ПриватБанку, Коломойський звернувся до суду з вимогою розірвати договори поруки, і Печерський суд задовольнив позов.
НБУ має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції, але при цьому вказує на негативну тенденцію у справах по ПриватБанку. До речі, це вже третє судове рішення не на користь держави за останні три дні.
“Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави в судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку”, – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.
Як відомо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Далі Оружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку, яким повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.
Як повідомлялося, за даними OCCRP, Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанку через Кіпрську філію. Як наголошують у НБУ, рішення суду щодо незаконності націоналізації Приватбанку ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями.