OCCRP: Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із ПриватБанку через Кіпрську філію

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
OCCRP: Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із ПриватБанку через Кіпрську філію 1

Колишнім власникам “ПриватБанку” Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вдалося вивести з його рахунків $5,5 млрд завдяки тому, що Нацбанк не побачив різниці між українськими відділеннями банку та його філією на Кіпрі, йдеться в матеріалі Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project), який посилається на висновки міжнародної детективної компанії Kroll, повідомляє “Укрінформ”.

“Гроші виводилися через дочірню установу “ПриватБанку” на Кіпрі. Схема дозволяла приховувати факт, що гроші зникали, тому що Національний банк України розглядав кіпрську філію “ПриватБанку” так само, як і його українські відділення, не розрізняючи їх. Тому чиновники так і не встановили, що готівка, яка перекладалася на Кіпр, покидала Україну.

Між тим регулятори на Кіпрі або не змогли побачити, що банківські перекази на загальну суму 5,5 млрд доларів були підкріплені фіктивними контрактами, або ж регулятор на Кіпрі не вжив необхідних заходів, щоб перешкодити цим перекладам, відзначають розслідувачі.

OCCRP зазначає, що доповідь компанії Kroll, на підставі якої вони прийшли до висновку щодо схеми ПриватБанку, була зроблена на основі аналізу власної звітності банку.

Журналісти також пишуть, що доповідь вказує на незначну різницю між особистими та корпоративними рахунками Коломойського і Боголюбова.

Нагадаємо: уряд України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію банку. На його докапіталізацію в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень. Як заявили в НБУ, до націоналізації ПриватБанку завдали шкоди мінімум на $5,5 млрд.

Агентство повідоляє, що оружний адміністративний суд Києва 18 квітня ухвалив ще одне рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку, яким повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Президент України Петро Порошенко заявив, що якщо ПриватБанк повернуть екс-власнику Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. На нараді РНБО з приводу ситуації з ПриватБанком він звернувся до секретаря РНБО Олександра Турчинова з вимогою провести чітку координацію дій всіх органів державної влади для того, щоб не допустити паніки та захистити інтереси людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket