ЗМІ: Американський лобіст путіна працював на Коломойського

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Коломойський

Поки Конгрес працює над новими санкціями проти росії за втручання в американські вибори 2016 року, великий російський банк, пов’язаний з Владіміром путіним, звернувся за допомогою до лобіста у Вашингтоні: інсайдера Дональда Трампа та колишнього члена Палати представників від Республіканської партії Джона Суїні. У серпні Суїні підписав величезний контракт з VEB-банком, щоб перешкоджати санкціям з боку уряду США, пише Ден Фрідман для Mother Jones.

Суїні почав лобістську діяльність у Білому домі незабаром після того, як Трамп вступив на посаду. У 2017 та 2018 роках він працював на “Північний потік-2”, який частково належить російському газовому гіганту “Газпром”. Трубопровід, який планувалось завершити до наступного року, транспортуватиме природний газ безпосередньо з росії до Німеччини, минаючи Україну, що може зашкодити газовій галузі цієї країни. Робота Суїні, за яку отримав 470 000 доларів США, включала протидію “можливим фінансовим санкціям, що можуть вплинути на проект”.

Крім того, в матеріалі йдеться про те, що Суїні представляв інтереси Ігоря Коломойського, впливового українського олігарха, який раніше контролював ПриватБанк, що був націоналізований у 2016 році. У позові, поданому в травні, банк звинувачує Коломойського та іншого колишнього власника у примусі до видачі позик суб’єктам, які вони і контролювали. Як повідомляється, після цього ці гроші через офшорні компанії були використані для придбання комерційної нерухомості в США. У квітні The Daily Beast повідомляв, що ФБР розслідує діяльність Коломойського, який має активи в США, у справі про відмивання грошей та інші злочини.

Читайте також: Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанку через Кіпрську філію.

Читай у Google News!