Журналісти та групи, які займаються моніторингом свободи преси, висловлюють занепокоєння через обмеження та тиск на ЗМІ в Україні – The New York Times

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Журналісти та групи, які займаються моніторингом свободи преси, висловлюють занепокоєння через те, що, за їхніми словами, посилюються обмеження та тиск на ЗМІ в Україні за уряду президента Зеленського, які виходять далеко за межі потреб країни під час війни, пише nytimes.com.

«Це справді тривожно», – вважає Оксана Романюк, директор некомерційної організації «Інститут масової інформації», яка займається моніторингом свободи ЗМІ. За її словами, це особливо помітно під час війни, коли Україна «бореться за демократію проти цінностей диктатури, яку втілює росія». До російського вторгнення в лютому 2022 року та після здобуття незалежності в 1991 році Україна мала тривалий досвід терпимості до плюралістичного медіа-середовища з кількома телеканалами, пов’язаними з опозиційними та провладними партіями, і незалежними ЗМІ.

Аналітики кажуть, що спроби уряду контролювати ЗМІ, схоже, спрямовані на припинення позитивного висвітлення опозиції та придушення негативного висвітлення уряду. Журналісти державного інформаційного агентства «Укрінформ», яке має бути незалежним, наприкінці минулого року отримали від свого керівництва список опозиційних діячів і місцевих обранців, позначених як «небажані» для цитування в статтях. The New York Times ознайомилася з інструкціями для журналістів Укрінформу, які включили до чорного списку народних обранців та громадських активістів, зокрема деяких військових ветеранів.

Бурхливий і конкурентоспроможний український телевізійний новинний ландшафт до війни, був об’єднаний урядом Зеленського в єдине, контрольоване державою мовлення після вторгнення росії. Уряд представив формат, відомий як Телемарафон, як необхідний для трансляції надійних новин під час війни. Але він виключав опозиційні канали та публікував настільки оптимістичні новини, навіть коли на те суттєвих причин, що більшість українців тепер кажуть, що не довіряють йому.

Українська медіа-наглядова організація «Детектор медіа» зазначила в нещодавньому аналізі, що з січня по квітень цього року жоден із телеканалів, які беруть участь у форматі, – окрім «Суспільного», який вже не є частиною Телемарафону – не запросив в ефір членів опозиційної партії «Європейська солідарність». Партію, яку очолює Петро Порошенко, колишній президент України та найбільший політичний опонент Зеленського.

У звіті Державного департаменту США йдеться, що Телемарафон «забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами в прайм-тайм» в Україні.

Читай у Google News!