Офіс президента хакнув НАБУ і взяв під контроль всю інформацію по всіх топрозслідуваннях – колишній позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Офіс Президента хакнув НАБУ і взяв під власний контроль всю інформацію щодо розслідування справ проти чиновників-топкорупціонерів. Про це в інтерв’ю Radio NV розповів громадський активіст та позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко.

“Те, що виток існує в НАБУ, це вже було відомо давно, і насправді, ці витоки були і раніше. Перший серйозний виток був зафіксований ще в 2017 році, він стався через секретаря Солом’янського суду. Потім були витоки через ВАКС. Але ці витоки не носили системний характер і стосувалися поодиноких випадків. Але з 2021 року почали траплятися більш незрозумілі речі, коли приїжджають детективи на обшуки і розуміють, що люди були поінформовані … Такі речі почали траплятися регулярно. Пов’язані вони були безпосередньо з оточенням діючої влади”, – зазначив Шевченко.

Він також уточнив, що ці обшуки стосувалися безпосередньо високопосадовців, топ-корупціонерів, а виток йшов безпосередньо від керівництва Бюро. “Я не хочу називати прізвища, до яких стояло на меті дійти в результаті цього розслідування. Але, я думаю, ці прізвища, принаймні одне прізвище, всім відоме. І це високопосадова особа, яка, по факту, приймає багато рішень у нашій країні … Ми всі розуміємо, що не Голик і не Біркадзе, і не той очільник колишньої Дніпропетровської ОДА є бенефіціарами таких схем. Тобто мільярдні схеми неможливі, на жаль, [без погодження на найвищому рівні – УТ]”, – додав Шевченко.

“Тому слідство мало на меті не Резніченка [колишній очільник Дніпропетровської ОДА] того заарештувати, не Біркадзе, навіть не Голика. Детективи хотіли і ставили за мету арештувати державних топпосадовців, які, на жаль, замість захисту державних інтересів захищають виключно свої особисті інтереси й інтереси особистого власного збагачення.

І результат цієї операції міг би бути таким, що в нас в Україні змінився б політичний ландшафт, відбулася б зміна діючої влади, діючої команди. На жаль, цього не сталося. І вже в межах цього розслідування точно не станеться. І є наслідки, вимірюються в мільярдах доларів втрат для України, тому що ці корупціонери, які грабували тоді, зараз перебувають далі на своїх посадах. Топкорупціонери. І ми розуміємо, що вони сприймають Україну виключно як можливість для особистого збагачення”, – зазначив Шевченко.

“Але я б хотів звернути увагу суспільства і журналістів на інший момент, що, крім того, що по факту таким чином Офіс президента хакнув НАБУ і взяв під контроль всю інформацію по всіх топрозслідуваннях, то вони паралельно хакнули і НАЗК. Тому що Віктор Павлущик, який керівник НАЗК, насправді не дуже фахово себе показав на роботі в НАБУ. Більше того, можу сказати, що його планували звільнити. Але його не дав звільнити саме Гізо Углава [перший заступник директора Національного антикорупційного бюро – УТ], Гізо Углава його зберіг на посаді. І зрештою вони почали його просувати, як я вже зараз розумію з Офісу президента, на посаду керівника НАЗК”, – вважає Шевченко.

Читай у Google News!