Європейська федерація журналістів закликала владу закрити “неефективний телемарафон, що завдає шкоди інформаційній безпеці України”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Європейська федерація журналістів (EFJ) звернулася із заявою до української влади з вимогою серйозно переглянути формат телемарафону й розглянути можливість закриття цього проєкту. 

“Хоча спочатку цю ініціативу сприйняли як спробу українських ЗМІ виготовити спільні випуски новин після повномасштабного вторгнення росії, формат цих передач майже не змінився протягом останніх двох років, що робить їх все більш неактуальними, неінформативними та непопулярними, згідно з опитуваннями, проведеними в Україні.

Той факт, що декілька головних телеканалів України продовжують вести спільні випуски новин 24 години на добу, серйозно знижує кількість та якість інформації, яку отримують українські глядачі. Результати опитувань також показали, що кількість глядачів телемарафону помітно впала за останній рік, і що українці звернулися до анонімних каналів Telegram, щоб почитати те, що сприймається як ‘справжні’ новини.

Джерела, якими користуються анонімні канали Telegram, часто неможливо визначити, як і їхніх спонсорів. Цей відхід від ЗМІ створює серйозну загрозу інформаційній безпеці України, оскільки політична спрямованість анонімних каналів зазвичай залишається невідомою. Крім того, Telegram має відносно м’яку політику щодо ненависті та іншого проблемного та маніпулятивного контенту.

З цієї причини ми закликаємо українську владу серйозно переглянути формат ‘єдиного новинного телемарафону’ та розглянути питання про закриття цього проєкту взагалі, як неефективного об’єкта використання ресурсів, що завдає шкоди інформаційній безпеці України та медіарозмаїттю в країні”, – йдеться в повідомленні.

Читай у Google News!