Порошенко про відзначення Дня перемоги у Другій світовій: Ми дистанціювалися від кремлівського “побєдобєсія”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За словами Президента України Петра Порошенка, для України, яка протистоїть російській агресії, висновки, зроблені з уроків Другої світової війни, є особливо важливими. “Вони дають нам моральну і правову основу для справедливої боротьби проти анексії Криму і окупації частини українського Донбасу. Основу для спільного з міжнародною коаліцією протистояння спробам Кремля зруйнувати систему євроатлантичної безпеки і єдність Європи”, – підкреслив Глава держави під час акції “Перша хвилина миру”, повідомляє прес-служба Президента.

“Я неодноразово вже проводив паралелі між ставленням Гітлера та путіна до людського життя, до норм міжнародного права. Варто лише порівняти “судетську промову” очільника Третього рейху 1938 року і так звану кримську промову російського президента 2014-го”, – додав він.

Президент також зазначив, що на відміну від Москви, українці не збираються приватизувати спільну звитягу народів усіх країн антигітлерівської коаліції. “Ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом, а тим більше використовувати її для апології своєї імперської політики. Подолання нацизму  сімдесят чотири роки тому це не привід водити ряжені “полки безсмертних” по всьому світу”, – наголосив Порошенко

“Ми дистанціювалися від кремлівського “побєдобєсія”. За п’ять останніх років ми виробили власний сценарій, свій ритуал відзначення Дня перемоги у Другій світовій війні, наближений до загальноєвропейської традиції. На відміну від наших сусідів, ми не страждаємо на дальтонізм і бачимо повну кольорову гаму її величності історії”, – зазначив Президент.

“Ми, українці, прагнемо жити у мирі й безпеці. Тому наша мета – стати повноправним членом ЄС та НАТО, цих двох союзів, які є запорукою єдності і безпеки на нашому континенті. Вони є і гарантією нашої національної безпеки та безпеки кожного українського громадянина”, – зазначив він та додав, що саме у тому, щоб захистити європейський та євроатлантичний курс України вбачає для себе головний сенс і мотивацію залишатися в політиці і після того, як невдовзі складе повноваження Президента України.

“У європейській цивілізації ми бачимо корені своєї ідентичності. Мета путінського контролю над історією відверто проголошена. Він хоче відновити російську імперію і розчинити українців в “едином народе”, неначе в сірчаній кислоті”, – також підкреслив Президент.

Порошенко зазначив, що до пам’яті про жертви нашого народу у Другій світовій війні додалася пам’ять про тисячі загиблих внаслідок російської агресії.

“Нагадування про першу хвилину миру має особливе значення. Для України – це хвилина надії так само, як і хвилина пам’яті. Ми прагнемо миру і ми віримо, що змусимо агресора піти з нашої землі. І тоді в цю хвилину в Україні і в усій Європі буде справжня тиша, без обстрілів, без втрат”, – резюмував Порошенко.

Раніше повідомлялося, що учасники акції “Безсмертний полк” у Португалії напали на українців. Український письменник Андрій Курков закликав провести акцію, альтернативну “Безсмертному полку” у Києві. Ідею письменника підтримав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Читай у Google News!