З початку війни Збройні сили України сформували 33 нові бойові військові частини

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що проблеми в армії, які існували в 2014 році, і ті, які є зараз, значно відрізняються, повідомляє Defense Express, з посиланням на інтерв’ю, опублікованому у “Факти”.

“Коли зараз говорять про проблеми в армії, я думаю: то, що було в 2014 році, і зараз, це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Назву кілька цифр. У порівнянні з початком 2014 року кількість військових частин (бригад, полків, окремих батальйонів тощо) збільшилася на 44 (з 99 у 2014 році до 143 у 2018-му), в тому числі бойових військових частин на 33”, – повідомив Муженко.

Він також додав, що в ООС створені резерви Головнокомандувача ЗСУ. “Ми знайшли досвід формування оперативного резерву; до кінця минулого року його чисельність досягла майже 200 тисяч осіб”, – зазначив він.

“За п’ять років на озброєння прийнято близько 80 зразків озброєння і військової техніки, понад 150 зразків допущено до підконтрольної експлуатації; в війська поставлено близько 2500 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки; відновлена справність більше ніж 16 200 одиниць озброєння і військової техніки”, – додав Муженко.

Начальник Генштабу ЗСУ нагадав, що протягом минулого та цього року військові отримали вітчизняні протитанкові ракетні комплекси “Корсар” і “Стугна”, безпілотні комплекси “Лелека” і “Фурія”, броньовані автомобілі.

Він також уточнив, що були проведені бойові пуски відновлених ЗРК малої і середньої дальності. “Нещодавно пройшли випробування новітніх українських ракетних систем “Нептун” і “Вільха-М”. Розроблено і прийнято на озброєння міномети калібрів 60, 82 і 120 міліметрів і боєприпаси до них”, – заявив він.

“Триває робота з розробки артилерійських систем і боєприпасів великих калібрів. Так що Збройні Сили здатні захистити країну від зовнішніх загроз і стримати агресію на Донбасі”, – підкреслив він.

Муженко зазначив, що “безумовно, нам потрібна підтримка міжнародних партнерів”. “Наш курс на НАТО залишається незмінним і ми про це постійно заявляємо”, – нагадав Муженко.

Раніше у Міністерстві оборони розповіли, скільки зброї та техніки надали Україні США.

Читай у Google News!