Втрати Приватбанку через окупацію Криму сягають $9 мільярдів

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Приватбанк оцінює свої втрати від анексії Криму Росією в 9 млрд доларів, сказала заступниця голови правління банку Галина Пахачук в інтерв’ю “НВ.Бізнес”.

“Окремий кейс Гаага – інвестиційний арбітраж проти Росії. Банк вже виграв справу по суті, в лютому 2019 року винесено проміжне рішення, тепер ми переходимо до завершення процесу і оцінки економічних збитків, які були нанесені Росією”, – сказала вона.

За словами заступника голови правління банку, позов поданий на суму понад 1 млрд доларів. “Але, якщо в цілому оцінити втрати, то я вважаю, що банк втратив понад 9 млрд доларів – це валютна позиція, це кредити (після публікації в Приватбанку уточнили, що сума 9 млрд доларів – це втрати в Криму і борги пов’язані з колишніми власниками – УТ)”, – підсумувала вона.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. А 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов’язаних з банком фізичних і юридичних осіб.

20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистого поручительства бізнесмена Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманим до його націоналізації. НБУ на підставі особистого поручительства Коломойського також подав позов в Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Шостий апеляційний адміністративний суду 13 травня відхилив апеляційну скаргу НБУ на визнання незаконним його розпорядження про перевірку ПриватБанку. 21 травня ПриватБанк подав позов проти – Ігоря Коломойського, з яким тісно асоціюють сьогоднішнього президента України Володимира Зеленського та Геннадія Боголюбова. 

Як повідомлялося, олігархи Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанку через Кіпрську філію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket