Програма “Корвет” може бути відновлена за рахунок співпраці з закордонним замовником

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Програма з будівництва українського проекту 58250 “Корвет” може бути відновлена найближчим часом шляхом співпраці з закордонним замовником. Про це повідомив директор агентства Defense Express Сергій Згурець.

“Найближчим часом знову постане питання відновлення програми “Корвет” за рахунок співпраці з потужним закордонним партнером, який хоче закупити цілу серію таких кораблів, які розроблені нами. І за рахунок цього відбудеться реанімація проекту “Корвет” в Україні”, – відзначив Сергій Згурець.

При цьому військовий експерт не уточнював, який саме іноземний замовник зацікавлений в цій програмі. Також Сергій Згурець підтвердив, що в разі відновлення, проект буде озброєний саме новим українським комплексом “Нептун”, а не закордонними аналогами.

“Протикорабельна ракета – це комплекс. Якщо ми беремо чуже озброєння під “Гарпун”, то нам потрібно буде забезпечити обслуговування, навчання персоналу, тощо. Ми потрапляємо в залежність. Навіщо цим займатися, якщо ми вже зробили суттєвий поступ до створення власного зразка і почали підготовку власних офіцерів. “Нептун” спроможний вирішувати ті завдання, що і “Гарпун”. Є інші зразки, де у нас такого потенціалу немає. Навіщо дублювати те, де у нас на сьогодні вже є напрацювання”, – наголосив директор Defense Express.

Нагадаємо, перспективний багатоцільовий бойовий корабель проекту 58250 “Корвет” був розроблений миколаївським державним підприємством “Дослідно-проектний центр кораблебудування” (ДП “ДПЦК”) для потреб Військово-морських сил України. Розробка проекту була завершена у 2008 році, а будівництво першого корабля почалося у травні 2011 року.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket