Відставка Мамедова пов’язана з небажанням перекладати відповідальність за воєнні злочини з рф на колишнє керівництво держави – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
воєнні злочини

Скандальна відставка заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова пов’язана з небажанням нинішньої української влади притягнути росію до відповідальності в міжнародних судах. Про це повідомляє джерело в прокуратурі, передає glavcom.ua.

Зокрема, однією з причин звільнення Мамедова наш співрозмовник називає відмову фабрикувати справи проти представників опозиції й перекладати відповідальність за воєнні злочини з Російської Федерації на колишнє керівництво держави.

Йдеться саме про ті справи, у яких за даними експертиз і слідчих дій відомство довело провину вищого керівництва рф.

Мамедов очолював Департамент нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Це відомство було створено ще за каденції Петра Порошенка. Понад 50 слідчих збирали матеріали про злочини рф на території України, зокрема про відкрите вторгнення під час подій в Іловайську та інші спецоперації рф. Відділ Мамедова систематично скорочували, зменшуючи кількість слідчих. У червні ж і самого Мамедова усунули від керівництва департаментом. Згодом його позбавили доступу до державної таємниці.

Як повідомлялось, Генпрокуратура заблокувала притягнення до відповідальності окупантів із в’язниці “Ізоляція”.

Читай у Google News!