Українська діаспора в США проти виборів за російським сценарієм

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Український конґресовий комітет Америки (УККА) вважає, що Україна не повинна погоджуватися з російськими вимогами щодо виборів на окупованих територіях, та закликає уряд України до ясності й прозорості стосовно подібних угод. Про це йдеться у заяві УККА.

“Президент України Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що на нещодавньому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську Україна погодилася дотримуватися так званої «формули Штайнмаєра”. Український конґресовий комітет Америки (УККА), найбільша представницька організація американців українського походження, приєднується до Всесвітнього конґресу України (СКУ) у заклику до ясності та прозорості від уряду України стосовно будь-якої угоди про проведення виборів у частинах України, які зараз окуповані росією”, – йдеться у заяві.

В УККА вважають, що Україна має дотримуватися чіткої та однозначної позиції щодо ряду пунктів. Перший полягає у тому, що “жодні вибори не можуть відбуватися на окупованих росією частинах Донецької та Луганської областей доти, допоки всі російські війська, найманці, зброя та матеріали не будуть виведені з української території, Україна не поверне повний контроль над україно-російським кордоном, а переміщені жителі Донбасу не зможуть мирно повернутися до своїх домівок; будь-які вибори, що проводяться в Україні, повинні відповідати Конституції та законам України”.

Чіткою й однозначною позиція України також має бути у тому, що “стратегічний курс України на європейську інтеграцію та НАТО, визначений Конституцією України, є незмінним і таким, що не підлягає обговоренню”, а також у тому, що “міжнародні санкції проти росії повинні бути посилені та розширені, допоки росія не деокупує суверенну українську територію, включаючи Крим та частини Донецької та Луганської областей”.

У четвертому пункті йдеться про те, що “після повного виведення прихованих і видимих російських сил та техніки з України міжнародна спільнота, яка мирилася з російською окупацією України, повинна надати відновлювальну допомогу підтримку людям та громадам, які, живучи під російською окупацією, були  травмовані п’ятьма роками впливу пропаганди радянського типу та мови ненависті.

“Окуповані росією території України, які включають Крим та частину Донецької та Луганської областей, були і є невід’ємними частинами незалежної України”, – заявив президент УККА Андрій Футей. “Перед тим, як у цих регіонах відбудуться будь-які вибори, ми повинні докласти максимум зусиль, щоб повернути ці території під контроль України, у тому числі шляхом забезпечення сильної міжнародної коаліції для підтримки суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Ми не можемо погодитися на будь-які російські вимоги під час Нормандської зустрічі. Є червоні лінії, які президент Зеленський не повинен перетинати “, – підсумував Футей.

Читай у Google News!