У Литві пропонують не визнавати Лукашенка легітимним президентом

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
не визнавати Лукашенка

Комітет у закордонних справах Сейму Литви прийняв заяву, в якій назвав вибори в Білорусі сфальсифікованими та запропонував не визнавати Аляксандра Лукашенка легітимним президентом, пише Delfi.

“Це було зроблено за згодою всіх партій. Ми звернемося до парламентів інших демократичних країн, щоб вони сформували схожу позицію, і разом з ЄС будемо вимагати проведення повторних виборів”, – сказав член комітету Жигімантас Павільоніс.

Він додав, що Сейм звернеться до всіх демократичних країн за підтримкою такої позиції і збирається разом з ЄС вимагати нових виборів.

Також в заяві містяться вимоги про звільнення всіх представників опозиції і громадянського суспільства, припинення застосування сили проти мирних демонстрантів, дотримання свободи преси та зібрань, інших політичних і цивільних прав.

У документі пропонується уряду Литви ввести національні санкції, домагатися спільних з ЄС санкцій. Комітет схвалив проведення позачергової парламентської сесії для обговорення білоруського питання.

Як відомо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За оголошеними ЦВК попередніми результатами, чинний президент Аляксандр Лукашенка набрав 80,23%, а опозиційна кандидатка Світлана Тихановська – 9,90% голосів.

У країні почалися масові акції протестів, де білоруси висловлюють свою незгоду з оприлюдненими результатами. Під час акцій протестувальників жорстоко розганяли силовики, затримано тисячі людей.

Читай у Google News!