Солідарність з протестами: Над Києвом підняли величезний прапор Білорусі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
прапор Білорусі

Над Києвом запустили на дроні величезний прапор Білорусі в знак солідарності з протестами. Відповідне відео та звернення-коментар до нього з’явилися на сторінці організації Dronarium Україна у Facebook.

“Після закриття виборчих дільниць люди мирно вийшли на вулиці білоруських міст, щоб захистити своє право обирати, але отримали за це жорстке придушення зі сторони силовиків. Відповідати силою на мирний протест замість діалогу – неприпустимо. Українці на власному досвіді відчули всю агресію влади під час Революції Гідності, тому наша компанія не могла не відреагувати на події в Білорусі”, – наголошується у повідомленні.

У Dronarium додали, що вони неодноразово підіймали прапори “тих, хто відчуває утиски у своїх свободах: супроводження прапорами проведення Київ Прайд, політ над Києвом прапору Кримсько-Татарського народу”.

9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. За попередніми результатами, чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,23% голосів, а кандидат від опозиції Світлана Тихановська – 9,9%. Тихановська не визнала результатів виборів.

Тисячі людей вийшли на вулиці Мінська, аби протестувати проти маніпуляцій з голосуванням. За даними Associated Press, протестувальники “зіткнулися з рядами ОМОНовіців у чорних мундирах, які швидко рухалися для розгону демонстрантів, стріляючи з гранатометів та б’ючи їх палками”.

Учора, 10 серпня, на відомому білоруському телеграм-каналі NEXTA, який зокрема висвітлював події протестів у країні, було опубліковане повідомлення із закликом до білорусів вийти на акції протесту 10 та 11 серпня.

Читай у Google News!