Трамп заблокував воєнну допомогу Україні на $250 млн

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Адміністрація президента США Дональда Трампа переглядає програму військової допомоги Україні. Про це пише Ліга.Новости з посиланням на Politico.

Повідомляється, що затримка стосується $250 млн, які Вашингтон збирався традиційно виділити Україні на нинішній фінансовий рік задля зміцнення системи безпеки і оборони.

Програму “Ініціатива сприяння безпеці України” оцінять, аби переконатися, що кошти “використовуються щонайкраще в інтересах Сполучених Штатів”.

Зазначається,що за цю ініціативу Трамп узявся в той час, коли він почав “применшувати військове вторгнення Москви в Україну” і знову наполягати на поверненні росії в G7.

За словами анонімного високопосадовця, причина такого рішення – та ж, що і з критикою Трампа на адресу НАТО: президент США хоче, щоб інші союзники України “вкладали свою справедливу частку”.

До складу групи, яка переглядає обсяги військової допомоги Україні, входять глава Пентагону Марк Еспер і радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон, який ще вчора був у Києві, де зустрічався з українським президентом Володимиром Зеленським.

За інформацією ЗМІ, така ситуація “дратує” законодавців США і друзів України, які наполягають: американська допомога є критичною, щоб утримувати країну-агресора росію на поважній відстані.

Як повідомлялось, конгресмен МакКол заявив, що Вашингтон повинен збільшити обсяги військової допомоги Україні.

Читай у Google News!