Серійного виробництва дронів і досі немає. Дрон на 1000 кілометрів так і залишився піар-проєктом?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Дрон

Менеджер проєктів “Укроборонпрому” Олег Болдирєв, більш відомий як Мартін Брест, несподівано розкрив деталі відносно виробництва дронів на державних підприємствах, що входять у склад вже колишнього держконцерну, який перетворено на акціонерне товариство, пише defence-ua.com.

За його словами жодного дрона від підприємств “Укроборонпрому” не було замовлено. Тобто ні про яке серійне виробництво дронів на підприємствах цієї організації не йдеться. Саме такий допис він залишив у коментарях до поста у Facebook українського журналіста Олександра Суркова.

Сам пост був доволі критичним по відношенню до “Укроборонпрому” й зокрема містив наступне:

“За півтори роки війни гусєвський оборонпром не те що не поставив на конвеєр типові зразки – але й не запропонував для ЗСУ жодного ефективного рішення. Все що вони демонстрували у презентаціях весь цей час – не результат роботи “потужних КБ”, а інді-розробки наших кулібіних-одиначок які себе приписують чиновники з зарплатнями космонавтів.”

У відповідь Мартін Брест зазначив прописну істину, що “Укроборонпром” не є розпорядником бюджетних коштів:

“Він [“Укроборонпром”] не може (і не має) виробляти будь що, чого в нього не замовить держава. Бо інакше це “нанесення збитків державі”. Так он. За весь час з початку повномашстабки Міноборони як основний замовник не те що дрона не замовило – навіть не виявило зацікавленості. А по закону без вимоги держави “Укроборонпром” не має права витрачати кошти”.

Наразі сам коментар вже видалений, але привернув увагу та був збережений:

Дрон

Й у підсумку, після якого можливо розбирати причини: державні підприємства, що входять в “Укроборонпром”, з лютого 2022 року не реалізували серійне виробництво дронів. І це результат, якого “досягли” і про який стало публічно відомо після 1,5 років повномасштабної війни.

Читай у Google News!