рф знайшла чергову жертву для розповсюдження фейків – Бельгію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

росія обрала Бельгію черговим об’єктом інформаційної атаки за допомогою фейкових повідомлень про нібито причетність країни до планування газової атаки в Сирії, повідомляє “Укрінформ” з посиланням на бельгійське видання flandersnews.be.

“Російські та іранські сайти новин звинуватили Бельгію у плануванні газової атаки в Сирії. У повідомленнях наводяться висловлювання російського генерал-майора Купчишина, який заявив, що Бельгія планує хімічну атаку на півночі Сирії. За сюжетом, виданим в ефір російським каналом RT, такі дії Бельгія планує разом із Францією та хоче видати за атаку терористів Аль-Каїди”, – йдеться в публікації.

В самій Бельгії цю інформацію спростували, назвавши фейковими новинами. Як зазначає бельгійське видання, російський генерал заздалегідь зробив висновок, що саме росія буде звинувачена у здійсненні такої атаки. При цьому бельгійські експерти, на яких посилається flandersnews.be, визнають, що Бельгія вже тривалий час є «улюбленою» мішенню для російської дезінформації.

“росіяни створюють димову завісу та звинувачують західні розвідувальні служби у здійсненні військових злочинів, намагаючись таким чином посіяти розгубленість. У минулому хімічна зброя була використана у Сирії незадовго до або невдовзі після оприлюднення такої дезінформації”, – зазначає бельгійське видання.

Як повідомлялося, росіяни поширюють фейки про Україну в іспанських медіа. Очільник представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі переконаний, що Україна є найважливішою ціллю російських кампаній з дезінформації. Водночас польські медіа повідомляли, що рф готує операцію масової дезінформації, спрямовану проти відносин Варшава-Київ.

Читай у Google News!