Україна може стати енергетично незалежною країною за два-три роки – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна за два-три роки може стати енергетично незалежною державою, заявив Президент Петро Порошенко під час ефіру на телеканалі “Україна”, повідомляє “Укрінформ”.

“Якщо ми в попередні 5 років купували або по договору зобов’язані були 52 млрд куб.м, причому за принципом «бери або плати», то в 2017 році ми споживали 14 млрд куб. м, в 2018 році – 10 млрд куб. м”, – наголосив Порошенко.

За його словами, через два-три роки, “якщо буде продовжувати реалізовуватися наша програма енергетичної диверсифікації і незалежності, Україна стане енергетично незалежною державою. Зараз ми дуже далеко просунулись у цьому, ми працюємо на відновлювальних джерелах енергії. Ми збільшили частку атомної енергетики, частку гідроакумулюючих станцій”.

“І я твердо переконаний, що ця мета енергетичної незалежності буде реалізована в найближчі декілька років», – додав Порошенко.

На уточнююче питання щодо купівлі Україною в Європі російського газу і відсутності за останні роки збільшення власного видобутку газу, Глава держави зазначив:

“Ми на 30 млрд куб м скоротили закупівлю імпортного газу. Позиція перша. Бо підвищилася енергоефективність економіки – просто через відкритий енергетичний ринок стали менше красти газу. Друге. Коли росія спробувала перекрити газ, в хабі Баумгартена ми купуємо європейський газ. Він мікшується і там може бути складова різних газів – норвезького, газу з Північного моря і в тому числі може бути і російський газ. Але це вже не український контракт, це вже виконання зобов’язань рф перед ЄС. І ми з найнадійнішого ринку світу сьогодні отримуємо і забезпечуємо цей газ», – сказав Глава держави.

Президент нагадав, що Україна в 2015 році подала позов у Стокгольмський арбітраж щодо несправедливості контракту з рф і виграла 4,6 млрд доларів. “Україна отримала з 4,6 млрд вже 2 млрд, ми зробили залік по ціні газу, яку ми споживали в 2014-2015 роках… Ті 2,6 млрд доларів, що залишилися – арештовані активи РАО “Газпром” в багатьох країнах світу, і через рішення суду зараз почнуть реалізовуватися активи. Якщо росія не розрахується найближчим часом, ми отримаємо гроші через реалізацію власності РАО “Газпром”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, на думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в найближчі 5 років Україна зможе відмовитися від імпортного газу.

Читай у Google News!