росіяни поширюють фейки про Україну в іспанських медіа

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Співробітник російськомовного додатку іспанської газети Diario Sur заявляє, що видання поширює фейки про Україну. Ця газета вже потрапляла у поле зору українського консульства, яке зверталося до редакції кілька місяців тому із закликом припинити дезінформацію. Відповіді, однак, як зазначають у консульській службі, вони не отримали, пише “Радіо Свобода”.

“Sur на русском” публікується як паперовий додаток газети Diario Sur, що виходить на півдні Іспанії, спрямований на російськомовних іммігрантів. На відміну від «основного» іспаномовного видання, він не має веб-сайту – тільки однойменну сторінку на Facebook, де з’являються окремі замітки про культуру і дитячу психологію.

Водночас, як заявляють деякі співробітники газети, статті, що стосуються України, в російськомовному паперовому варіанті газети подаються заангажовано, а іноді взагалі містять неправдиву інформацію.

Зокрема, верстальник “Sur на русском” Руслан Цирулькевич днями опублікував у соцмережах розповідь про те, що він місяцями безрезультатно бореться з фейками у цій газеті.

“Вони, розумієте, публікували новини, які брали казна-звідки – часто із таких сайтів, які я б назвав «фсб-шні одноденки», що по всій Європі розкидані: береш цю новину, що з латвійського, що з турецького сайту, а там текст приблизно однаковий. І вони ставили увесь цей треш і відверту “чорнуху” під брендом Sur”, – зауважує медійник.

За словами Цирулькевича, він кілька разів розмовляв на цю тему з головним редактором російськомовного додатку, після чого джерела почали вказувати, але загальний стиль викладення новин залишався таким самим.

Врешті, як розповідає чоловік, місяць тому він також звернувся до видавців іспаномовної газети. “Вони мене попросили зробити повністю за рік огляд новин, як усе це робилося. Я це все зробив, приніс їм понад сотню сторінок. Виявилось, там майже у кожному номері не вказувались джерела, звідки бралася інформація, фейки там були. Я показав, як дискредитується Україна, бо це завжди якісь “нацисти”, завжди все погано. Тобто йшлося про таке компілювання негативне і так далі. Вони мене вислухали і начебто погодилися, але от минув місяць… Позаминулого тижня знову була якась новина – про сурогатних матерів із України, і це ніби, як я розумію, головна новина тижня. Тобто нічого не відбулося, я не бачу жодних результатів”, – каже Руслан Цирулькевич.

Як повідомлялося, очільник представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі переконаний, що Україна є найважливішою ціллю російських кампаній з дезінформації. Водночас польські медіа повідомляли, що рф готує операцію масової дезінформації, спрямовану проти відносин Варшава-Київ.

Читай у Google News!