Президент підписав указ про європейську та євроатлантичну інтеграцію України

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Президент України Петро Порошенко підписав Указ “Питання європейської та євроатлантичної інтеграції”, повідомляє прес-служба глави держави.

“Глава держави затвердив План заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору з метою забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, відповідно до частини третьої статті 102 Конституції України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Кабінет міністрів має забезпечити виконання разом із відповідними державними органами Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, затвердженого цим Указом, та щокварталу інформувати Президента України про хід виконання, а також звітувати щодо виконання зазначеного Плану заходів в установлені строки.

Згідно з указом, секретарю Ради національної безпеки і оборони України доручено забезпечити розгляд на засіданні РНБО у травні 2019 року питання щодо проведення окремих оглядів, що включені до комплексного огляду сектору безпеки та подати за підсумками консультацій з представниками НАТО та держав-членів НАТО у другому півріччі 2019 року на розгляд Президентові України проекти законів про охорону секретної інформації та про розвідку. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше повідомлялося, що 7 лютого Верховна Рада затвердила ініційовані президентом Петром Порошенком зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на членство в Євросоюзі і НАТО. Нещодавно Президент затвердив річну нацпрограму Україна-НАТО. Як повідомлялося, у президента створили сайт, де українці можуть заявити про своє прагнення у ЄС та НАТО.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket