Президент: Зупинка руху до НАТО та ЄС є порушенням Конституції

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Президент України Петро Порошенко наголошує, що намагання зупинити або припинити рух України до членства в Європейському Союзі та НАТО буде порушенням Конституції України, повідомляє прес-служба глави держави. Він наголошує, що євроінтеграційний рух нашої держави закріплений в Основному законі і є обов’язковим до виконання на всіх рівнях влади.

“Якщо зараз зупинити процес, то, по-перше – це буде неконституційно. Тому, що в Конституції закріплена наша європейська та євроатлантична інтеграція України. І ніхто, ніяка посадова особа, не має права порушувати Конституцію і зупиняти цей процес”, – підкреслив Президент в інтерв’ю журналістам в ході робочого візиту до Франції.

Петро Порошенко наголосив, що зробить все від нього залежне, щоб продовжити європейський шлях України. “За це заплачена велика ціна. І щоб ті жертви, які заплатив український народ були не марні”, – зазначив він.

Відповідаючи на питання журналістів відносно побоювань західних лідерів щодо можливої зміни курсу України, Глава держави зазначив, що існують певні занепокоєння у випадку зміни курсу України і не лише на рівні європейських лідерів.

“Якщо Україна сама зупиниться і буде ставити питання розвитку нашої європейської та євроатлантичної інтеграції в залежності від того, що скаже кремль, або якимось чином ми затягнемо через проведення з будь-яких підстав, в тому числі і референдуму. Я вважаю, що це шлях на манівці”, – зазначив Порошенко.

“Референдум буде проведений тоді, коли будуть відкриті ворота Європейського Союзу і Україна буде делегувати частину своїх суверенних повноважень ЄС. Так як це робила кожна країна, яка претендувала на те, щоб стати членом Євросоюзу”, – наголосив глава держави.

7 лютого Верховна Рада затвердила ініційовані президентом Петром Порошенком зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на членство в Євросоюзі і НАТО. Днями президент затвердив річну нацпрограму Україна-НАТО. Як повідомлялося, у президента створили сайт, де українці можуть заявити про своє прагнення у ЄС та НАТО.

Читай у Google News!