Політолог: Мінімум три призначення Зеленського суперечать Конституції

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Ключові призначення нового президента України Володимира Зеленського були здійснені з порушенням Конституції та перевищенням повноважень, заявив політолог Віктор Таран, повідомляє “Прямий”.

“Коли ми згадаємо дебати – “стадіон, так стадіон” – він сказав, що ніколи в житті ті люди, які зі мною є бізнес-партнерами, у владі не будуть. Але ми бачимо призначення. І якщо дивитися на ці призначення, то мінімум три з них були зароблені в порушення Конституції. Перше – по Богдану вже все пояснили. Я не коментую. Друге – по начальнику Генерального штабу. Подання на начальника Генерального штабу робить міністр оборони України. Полторак такого подання не робив. Його призначили без подання. Це порушення Конституції та чинного законодавства і перевищення службових повноважень”, – сказав Таран.

Що стосується Івана Баканова, Віктор Таран зазначив, що по-перше, той мав пройти спец перевірку. По-друге, його мав подати Василь Грицак на заступника, чого не було зроблено. І, по-третє, шоста стаття закону про СБУ прямо забороняє членам політичних партій займати будь-які посади в СБУ.

“Будь-які. Якщо ви відкриєте сайт Міністерства юстиції, реєстр політичних партій, то ви побачите, що пан Баканов очолює партію “Слуга народу”. Тобто член політичної партії не пройшов спецперевірки, не було подання Грицака. Тобто три порушення в одному. Якщо ми по розпуску парламенту можемо дискутувати – конституційно чи неконституційно, порушив закон чи не порушив – тут тричі перевищив повноваження. А це – стаття. Це кримінальна стаття. І тут я не розумію, чи він не розуміє, що він підписує, бо це ж він підписує, його ж ніхто не заставляє, чи це йому так радники радять, чи він думає, що все буде добре, як співає ще один… Я не знаю”, – додав Таран.

Президент України Володимир Зеленський 21 травня 2019 року не лише розпустив Раду, а й підписав 14 указів щодо звільнень та призначень нових людей на ключові посади в країні.

Зокрема Адміністрацію Президента Зеленського очолив Андрій Богдан, який двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів Віктора Януковича. Так, у п.5 ст.2 закону “Про очищення влади” зазначається, що під люстрацію підпадає глава АП. “Перше кадрове призначення – голова Адміністрації президента. Це одна з ключових посад в президента. Коли ми бачимо, що він призначає людину Коломойського, олігарха, то це певний, можливо, розрахунок за ту кампанію, яку Коломойським давав своїми каналами”, – зауважила у коментарі “Прямому” депутат Ганна Гопко.

Також Зеленський першим заступником голови СБУ і начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ призначив Івана Баканова, який раніше був керівником ТОВ “Квартал 95”, а з 27 грудня 2013 року керівником ТОВ “Студія Квартал-95”.

Як повідомлялося, новопризначений голова Адміністрації президента Андрій Богдан в ефірі одного з українських телеканалів заявив про можливість проведення референдуму у справі мирної угоди з РФ. 

 


FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket