НБУ виграв суди проти олігарха Коломойського
НБУ і ПриватБанк виграли у пов’язаних з Коломойським компаній суди, через які олігарх хотів зняти з себе зобов’язання по кредитах рефінансування, пише НВ Бізнес з посиланням на інформацію від юристів НБУ.
НБУ і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу (НФЗ) і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітід, які вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно, по рефінансуванню, що НБУ видав ПриватБанку.
“14 травня 2019 року Велика Палата Верховного Суду поставила крапку у справах №№ 910/16 744/17, 910/16 979/17 за позовами майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, до НБУ та ПриватБанку про зобов’язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку на погашення заборгованості за рефінансуванням та зобов’язання ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ”.
Метою вказаних позовів, (видання зауважує, що загалом таких було подано близько 30), є звільнення від відповідальності не лише юросіб, пов’язаних із колишніми власниками банку, що передали належне їм майно у заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя – Ігоря Коломойського. Ці справи розглядалися судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.
“Зауважимо, що Господарський суд м. Києва та Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли усі подібні позови і лише після того, як Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію на підтримку НБУ та Приватбанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора”, – наголосили юристи НБУ.
Майнові поручителі спробували оскаржити відповідні рішення, і звернулися до Великої Палати Верховного Суду. “Однак, і Велика Палата підтримала НБУ та Приватбанк, відмовивши у задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах”, – додали юристи.
Видання нагадує, що Господарський суд Києва переніс розгляд справи про визнання недійсними п’яти кредитних договорів рефінансування, за якими НБУ видав ПриватБанку 9,2 млрд грн і особистих поручительств по ним Ігоря Коломойського на 30 травня.
Як відомо, Печерський суд Києва рішенням від 20 квітня розірвав договори особистого поручительства Коломойського за рефінансуванням, отриманим до націоналізації ПриватБанку. НБУ на підставі особистого поручительства Коломойського подав позов до Женевського суду, вимагаючи повернути борги.