НАТО збільшило присутність у Чорному морі через росію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

НАТО посилило свою військову присутність у Чорному морі у відповідь на активну мілітаризацію цього регіону росією після окупації Криму та нещодавніх агресивних дій російських військових проти українських кораблів в районі Керченської протоки, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє “Прямий”.

“Чорне море має велике значення як для НАТО, так і для Грузії. Ми маємо усвідомлювати – те, що ми бачимо – це суттєва мілітаризація росією регіону Чорного моря, особливо після незаконної анексії Криму. Ми також бачили агресивні дії росії проти українських кораблів неподалік від Азовського моря та Керченської протоки. (У відповідь) НАТО збільшило свою присутність у Чорному морі, і ми працюємо разом із Грузією над вирішенням викликів у сфері безпеки у Чорноморському регіоні”, – зауважив генсекретар Альянсу.

Він повідомив, що зараз НАТО має більше військових кораблів в регіоні Чорного моря, проводить повітряне патрулювання. Також збільшено присутність сил НАТО на суходолі, зокрема, в Румунії, а також завдяки спільній роботі Альянсу з партнерами у Чорноморському регіоні, такими як Грузія. За словами Столтенберга, просто зараз в Чорному морі знаходяться два кораблі НАТО – один від Великобританії, ще один – під прапором Франції.

Кілька днів тому кораблі країн Альянсу з числа постійного військово-морського угруповання брали участь у навчаннях НАТО з морського розмінування “Посейдон”. Крім того, він нагадав, що до Альянсу входять три чорноморські країни – Туреччина, Болгарія, та Румунія, які мають власну присутність у Чорному морі.

“Всі ці фактори сприяють збільшенню присутності НАТО у Чорноморському регіоні. Ми вітаємо у цьому контексті співпрацю з Грузією, зокрема, з грузинською береговою охороною. Ми подивимося, що зможемо зробити разом для розвитку військово-морських спроможностей Грузії”, – зазначив генеральний секретар НАТО.

23 березня в Одеський морський торговий порт зайшов корабель НАТО. О 9:30 біля 16 ​​причалу морвокзалу ошвартувався французький тральщик M653 Capricorne. У НАТО вважають рф головною загрозою євроатлантичній безпеці.

Раніше стало відомо, що Україна подасть до 2023 року заявку на членство в Європейському Союзі та отримає План дій щодо членства в НАТО. Як повідомлялося, за оцінками екс-помічника міністра оборони США Майкла Карпентера, Україна може приєднатися до НАТО навіть з окупованими територіями.

Читай у Google News!