Нацрада знову переклала контроль за виконанням мовного закону “виключно” на омбудсмена

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
виконанням мовного закону

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення знову переклала контроль за виконанням мовного закону “виключно” на мовного омбудсмена.

“В ситуації, що склалася, за законами саме Уповноважений має контролювати виконання закону про мову. Відповідно виявлення, визначення порушень та реагування лежить виключно на ньому. І просте акцентоване надсилання листів регулятору – це слабкість, яку треба замінити роботою над законодавчим удосконаленням інституту Уповноваженого”, – йдеться у заяві.

Крім того, у Нацраді вважають, що необхідно вдосконалити законодавство, а також нарешті взятися за розробку економічних важелів: від штрафів і до системи державних грантів на створення україномовного контенту високої якості, державних преференцій для тих, хто виробляє цей продукт, до програми заходів, до якої будуть включені всі потужні гравці медіа та кіно – щодо вироблення цілої стратегії якості та цінностей у створенні україномовного ринку.

Як повідомлялось, раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення заперечувала отримання актів від Уповноваженого із захисту державної мови щодо порушень закону про мову

Читай у Google News!