Проти “1+1” мають застосувати санкції за порушення мовного законодавства – медіаюрист

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
порушення мовного законодавства

Медіаюрист ГО «Інститут масової інформації» (ІМІ) Алі Сафаров прокоментував рішення медіагрупи «1+1 медіа» демонструвати фільми та серіали російською мовою попри дію мовного закону, передає detector.media.

У коментарі «Детектору медіа» Сафаров нагадав, що частина 6 статті 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набрала чинності 16 липня, через два роки після набрання сили законом в цілому, передбачає, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

«Фільми розповсюджуються та демонструються в Україні, у тому числі, на телебаченні, дубльованими або озвученими державною мовою. Поряд із державною мовою іноземні фільми можуть містити аудіодоріжки, виконані іншими мовами. Закон не містить жодних виключень для телесеріалів, навіть якщо вони створені за сприяння чинного президента або міністра культури. Закон не містить виключень для телеканалів, навіть якщо вони активно сприяли обранню чинного президента. Для “поступового переходу” законом було відведено два роки – спеціально щоб бізнес здійснив всі необхідні заходи. У випадку порушення цієї норми для порушника, включаючи телеканали, мають настати юридичні наслідки», – зазначив Сафаров.

Відповідно до статті 56 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у разі фіксації актом про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови факту порушення суб’єктом господарювання незалежно від форми власності вимог щодо обов’язкового застосування державної мови, зокрема щодо мови демонстрації фільмів, Уповноважений із захисту державної мови, його представник складає на підставі такого акта протокол.

Окрім того Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відповідно до статті 70 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» здійснює контроль за дотриманням та забезпечує виконання вимог законодавства про кінематографію щодо квоти демонстрування національних фільмів та щодо розповсюдження чи демонстрування телерадіоорганізаціями творів, розповсюдження і демонстрування яких заборонено законодавством про кінематографію.

«Вимоги щодо мови демонстрації фільмів входять в норми законодавства про кінематографію як їх частина. Таким чином і Уповноважений з захисту державної мови, і Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення мають право і обов’язок застосувати санкції до порушників мовного законодавства. Бездіяльність посадових осіб зазначених органів – є порушенням законодавства України і має тягнути за собою відповідальність для таких посадових осіб», – резюмував Сафаров.

Читай у Google News!