МЗС Чехії: Паспортний указ Путіна підриває шанси на мирне врегулювання конфлікту

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Чехія засудила рішення президента РФ Владіміра Путіна спростити процедуру видачі російських паспортів жителям окремих районів Донецької та Луганської областей, повідомляє “Європейська правда”.

“Рішення Росії спростити видачу російських паспортів громадянам України, які проживають в Донецькій і Луганській областях, є ще одним кроком, який підриває шанси на мирне вирішення конфлікту з Україною. Це – напад на український суверенітет і суперечить Мінським угодам”, – йдеться в повідомленні МЗС у Twitter.

Раніше Німеччина та Франція, США, а також Євросоюз, засудили крок Росії.Міністерство закордонних справ України назвало “юридично нікчемним” указ президента РФ про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО та заявило, що це рішення має на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період.

Як відомо, 24 квітня президент РФ Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

На думку міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічюса, указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих “Донецької та Луганської народних республік” Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket