Лише 1 з 6-ти постів у соцмережах написаний українською – дослідження

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
написаний українською

73% українців вважають українську рідною, однак лише 53% спілкуються нею вдома, йдеться у дослідженні “Становище української мови”, оприлюдненому рухом “Простір свободи”.

У сфері послуг українською писати й говорити стали більше: у більшості закладів харчування є меню українською. Водночас у міському транспорті пасажирів досі обслуговують російською.

“Найгірша ситуація з використанням української мови персоналом автовокзалів та водіями автобусів. В середньому по країні українською мовою відповідали україномовному пасажирові лише в 67% кас і довідкових бюро. В 15% випадків відповіді лунали російською мовою, в 17% працівники кас під час розмови підлаштувалися під мову пасажира”, – йдеться у огляді.

Найгірша ситуація з українською в соціальних мережах, адже там домінує російська. Частка постів українською мовою становить лише 16%, російською мовою публікуються відповідно 84% постів.

“Українські сегменти російських соціальних мереж прогнозовано є найбільш русифікованими, але і на YuoTube так само критично мало українського контенту”, – йдеться в огляді. Facebook залишається найбільш українізованою мережею, якщо не рахувати
TikTok, дані щодо якого найменш точні через малу кількість постів, інформують автори дослідження.

“Розподіл мови за областями в цілому відповідає інтуїтивно очікуваному. Однак слід зазначити, що лише в чотирьох західноукраїнських областях україномовний контент дещо переважає російський”, – ідеться у дослідженні.

Лише в чотирьох областях України – в Івано-Франківській, Рівненській, Львівській та Волинській – українською мовою пишеться трохи більш ніж половина усього контенту. Решта регіонів не дотягують і до 50%.

.

Читай у Google News!