Ландромат у Danske Bank. До відмивання $230 млрд може бути причетний брат президента РФ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Двоюрідний брат президента РФ Ігор Путін брав участь у найбільшій в історії схемі з відмивання грошей на суму $230 млрд через естонську філію Danske Bank. Про це в інтерв’ю CBS розповів колишній менеджер банку Говард Уілкінсон.

За словами Уілкінсона, через естонське відділення банку кожен день проходило до $20 млн. Він розповів, що гроші проводила зареєстрована в Лондоні фірма Lantana Trade, яка на британському урядовому сайті була вказана як “бездіяльна”. Водночас компанії була зареєстрована в одному будинку з 64-ма підставними фірмами з рахунками в Danske Bank.

Виявивши підозрілі операції, Уілкінсон повідомив про це чотирьом високопоставленим керівникам банку. Реакції від них не надійшло, тому менеджер звільнився і повернувся до Британії.

Однією з проблем була участь в схемі з відмивання грошей родичів президента РФ Путіна. “Здається, це був Ігор Путін, якого я вважаю двоюрідним братом російського президента. Були посилання на ФСБ. ФСБ, я думаю, наступник КДБ. Це як би таємна поліція. Люди, які керують компанією, були пов’язані з декількома банками, які збанкрутували в Росії”, – розповів Уілкінсон. CBS зазначає, що Ігоря Путіна підозрювали і в інших російських схемах по відмиванню грошей.

Згодом Danske Bank визнав, що його естонська філія брала участь у найбільшій операції з відмивання грошей. Звинувачення у цій справі висунули 18 екс-співробітникам банку.

Як повідомлялось, Swedbank AB та Raiffeisen Bank International, підозрюють у проведенні низки сумнівних операцій з російськими грошима.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket