Конституційна криза. Зеленський пропонує завідомо незаконне рішення – Павленко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Зеленський

Дії Зеленського це відверте перевищення повноважень президента і воно може призвести Україну до конституційної кризи, наголосив депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко, повідомляє prm.ua.

“Я так розумію питання – яка ситуація в “слуг народу”. Тому що опозиційні фракції практично всі висловилися проти того, щоб гасити пожежу бензином і одне рішення перекривати абсолютно неконституційним і завідомо незаконним рішенням, яке пропонує зробити пан Зеленський. Тож єдине, що залишається – чи буде голосувати “Слуга народу”, – зазначив Павленко.

Нардеп зазначив, що вважається ніби у “Слуг” наразі недостатньо голосів для просування таких ідей, однак він підкреслив, що після погоджувальної ради партії можна буде робити чіткіші прогнози.

“Я думаю, як мінімум, ми будемо говорити про конституційну кризу, тому що відверто перевищення президентом своїх повноважень. І якщо на це піде Верховна Рада України, то це буде перевищенням нею своїх повноважень. Те, що кивають на якийсь там політико-правові рішення чи нахапались якихось слів і зараз їх тулять де треба і не треба, – це абсолютно не до цієї ситуації”, – зазначив народний депутат.

Він наголосив, що Петро Порошенко вже повідомив, як вийти з цієї кризи і Зеленському варто просто робити згідно з вказівками.

“Тому що з цієї ситуації є дуже чіткий вихід. П’ятий президент Порошенко чітко назвав його: про те, що треба вносити в законодавство зміни, які би повертали й електронне декларування, і відповідальність за неправильне декларування. Треба заповнити квоту Верховної Ради – двоє судді. І З’їзд суддів – ще один суддя. Тобто ще плюс три судді можуть цілком змінити розклади там. І треба вирішення питання по суті. Якщо там є підстави для якоїсь відповідальності, конфлікт і таке інше – теж є дуже чіткі процедури”, – відзначив Ростислав Павленко.

Він зауважив, що для того , щоб вийти з кризи є всі потрібні механізми, однак потрібно щоб влада сама хотіла розв’язати цю проблему.

Але це потребує холодної голови і бажання вирішити проблему, а не закрити через створення конституційної кризи того, що влада програла місцеві вибори, те, що рейтинг влади падає і буде падати, тому що холодильник і гаманець людям говорять дуже чіткі речі про політику і неспроможність цієї влади, і не виглядати ідіотами перед закордонними партнерами”, – зазначив нардеп.

“Тому що те, що зараз створюється… Я думаю, що всі бачили лист від Венеційської комісії і комісії GRECO, які дуже чітко сказали, що не можна переступати через Конституцію і не можна, порушуючи Конституцію, вирішувати проблему”, підкреслив Павленко.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційний Суд України скасував відповідальність за незаконне збагачення та неправдиве декларування.

У ніч 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного Суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків.

Голова КСУ Олександр Тупицький назвав законопроєкт Володимира Зеленського спробою конституційного перевороту в України.

Тим часом у Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями КСУ щодо діяльності антикорупційних органів. Воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізового режиму з ЄС для громадян України.

Водночас посли країн “Великої сімки” заявили про стривоженість щодо останнього рішення Конституційного Суду, якими скасується антикорупційна реформа.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов припустив, що ситуація навколо рішення КСУ може бути цілісним планом проти основ української державності.

Читай у Google News!