Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції – Венеційська комісія

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
порушенням Конституції

Венеційська комісія та організація Ради Європи  з антиконституційного моніторингу GRECO вважають неприпустимим застосування неконституційних заходів для врегулювання кризи, викликаної рішенням Конституційного Суду України.

Відповідний лист 📄 було відправлено на ім‘я Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, який підписали Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо та президент GRECO Марін Мрчела.

У листі щодо законопроекту президента Зеленського “Про відновлення суспільної  довіри до конституційного судочинства”, який він подав до парламенту, наголошується: 

“Порушення Конституції, яке навіть, можливо, вчиняється з поважної причини, не може призвести до культури конституціоналізму та поваги верховенства закону. Ефективна боротьба з корупцією та повага незалежності судової влади та верховенства права повинні йти пліч-о-пліч”, – йдеться у листі. За словами експертів, припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та основного принципу поділу влади.

“Конституційний Суд відіграє важливу роль як вартовий Конституції та її цінностей та як арбітр розподілу влади.

Ми повністю погоджуємось з важливістю забезпечення суспільної довіри громадськості до Конституційного Суду, і ми б додали, що довіра до інших державних установ є не менш важливою. Довіра не означає відсутність незалежності, навпаки: Конституційний Суд може користуватися довірою інших державних установ та громадськості лише в тому випадку, якщо він справді незалежний”, – резюмують у листі Венеційській комісії.

Читай у Google News!