У НАЗК заявили про заангажованість суддів КСУ у рішенні щодо декларування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
заангажованість суддів

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду Україні під час участі в прийнятті рішення щодо “незаконного збагачення“.

Агентство виявило ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів Конституційного суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого.

“Це порушення статті 366–1 Кримінального кодексу України. Сьогодні судді голосували за визнання цієї статті неконституційною. Це свідчить про наявність у Ірини Завгородньої та Сергія Головатого конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення. Закон забороняє суддям брати участь у справі за таких умов”, – йдеться у повідомленні.

У НАЗК нагадали, що у декларації Сергія Головатого за 2019 рік виявлено 3,6 мільйона гривень недостовірних відомостей. У Ірини Завгородньої за 2018 рік виявлено недостовірних відомостей на 615 тисяч гривен, а у декларації за 2019 рік – 754 тисячі гривень.

“Розгляд цими суддями справи ставить під питання об’єктивність рішення Конституційного суду. І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя посадовців”, – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Також в НАЗК нагадали, що ще раніше, під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного суду Володимира Мойсика, НАЗК встановило ознаки злочину передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України – використання завідомо підробленого документа. Крім цього, НАЗК склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Володимиром Мойсиком та Ігорем Сліденком.

Читай у Google News!