Книга про Стуса. Львів’яни вийшли на протест проти дій Медведчука

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), default quality

Віктор Медведчук намагається через суд заборонити книгу Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”. Львів’яни не погоджуються та вийшли на вулицю, аби виступити проти цього

Про це повідомляє “Еспресо.TV”.

Сьогодні, 10 липня, у Дарницькому районному суді Києва відбувається засідання за позовом Віктора Медведчука проти журналіста, історика Вахтанга Кіпіані та видавництва “Vivat”, які видали книгу “Справа Василя Стуса”. Кум путіна та в минулому адвокат поета намагається заборонити цю книжку, де зібрані документальні та історичні дані про те, як судили митця. Позов стосується “захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації”. Претензії народного депутата від ОПЗЖ полягають у буцімто недостовірних фактах деяких уривків з книг. 

У Львові кілька десятків людей вийшли на центральну площу міста, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, аби висловити свій протест проти таких дій Віктора Медведчука.

“Московія наступає на Україну різними способами. І один з них — розправа над книгою Вахтанга Кіпіані. А я проти цього, тому що я українець і я люблю своїх героїв. Один з них – Василь Стус”, – наголошує учасник акції Тарас Федак.  

“Це великий український письменник і його судили не за правилами. Я розумію, що це не правильно і хочу показати, що не погоджуюся з цим”, – обурюється активіст Данило Мураль.

Організаторами акції виступили активні львів’яни. Вони виступили на підтримку журналіста та книги. З національною символікою, з плакатами — висловлювали свій протест, показуючи незгоду з діями лідера ОПЗЖ. Медведчуку досі страшно, кажуть організатори і через 35 років він знову хоче знищити Василя Стуса і цього разу у формі книжки.

“Вахтанг Кіпіані зібрав багато інформації в очевидців цих подій. Там точно є правда про те, як Медведчук і компанія, будучи адвокатом, замість того, щоб захищати Василя Стуса, все зробив, для того, щоб його посадили і відбулася політична розправа. Не дивлячись на пандемію, ми не могли стояти осторонь, ми мусили показати свій рішучий протест. Нещодавно вони подали в суд розгляд закону про українську мову, а нині хочуть переписати історію Василя Стуса”, – розповідає один із організаторів акції, заступник голови обласної ради Богдан Гагалюк.

Наприкінці демонстрації учасники виконали державний гімн України.

  • Подібна акція також відбулася і в Києві.
  • Віктора Медведчука часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час процесу проти Василя Стуса у 1980 році. Сам він своєї провини не визнає. Книга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла у травні 2019-го. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили Стуса. Влітку 2019-го року Медведчук заявив, що подав позов з метою заборонити книжку Кіпіані про Стуса, бо та містить “висловлювання, які не відповідають дійсності”. Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.
Читай у Google News!