Клімкін: кремль свідомо “махлює” з поняттями етнічний росіянин

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Відродження української мови є питанням національної безпеки і українського виживання як народу й держави, наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму повідомленні у Facebook.

“Вчора росія зробила запит на проведення засідання Ради Безпеки ООН через ухвалення Верховною Радою України закону про мову. Для нас відродження української мови – це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. У нинішніх умовах це, перш за все, питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави”, – написав очільник МЗС.

Клімкін відзначив, що кремль свідомо “махлює” з поняттями “етнічний росіянин” і “російськомовна людина”, ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть зі зброєю у руках. “Саме під гаслами “захисту російськомовних” росія окупувала в 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову “Новоросію”, – зауважив очільник МЗС.

Клімкін підкреслив, що в Україні немає проблем із російськомовними, натомість є проблеми з тими, хто проти незалежності України. “А з російською у нас жодних проблем. В нас проблеми з тими у росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації”, – наголосив він.

Клімкін також нагадав, що ухвалення закону про мову з погляду міжнародної практики не означає нічого екстраординарного, і українська мова не отримала “жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму”.

“Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція. Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах, і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні”, – зауважив голова МЗС.

Як повідомлялося, російська делегація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання через прийняття українським парламентом закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений Верховною радою України закон про мову.

Читай у Google News!