Якби ми озброювали армію, то вона стала б стримувальним чинником для росіян – голова фонду “Повернись живим”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Повернись живим

На переконання голови фонду “Повернись живим” Тараса Чмута, Україна не готувалася до війни. Про це він сказав в інтерв’ю zn.ua, наголосивши, що нині українській армії передусім потрібна артилерія.

Голова фонду зокрема прокоментував проблеми з екіпіруванням певних підрозділів захисників України.

Насамперед йдеться про підрозділи ТрО: нещодавно в медіа прокотилася хвиля матеріалів про невдоволення в кількох бригадах ТрО, які командування ЗСУ використовує в зоні бойових дій, нагадує видання.

Чмут нагадав, що процес формування ТрО мав зайняти рік (закон про національний опір було ухвалено в липні 2021 року, але цього не сталося. “Тобто фактично 24 лютого ми вступили у війну у стані «як є», а не так, як нам би хотілося”, – підкреслив Чмут.

Водночас на переконання голови фонду, об’єм фінансування ТрО від початку був невеликим.

“На 23 лютого в армії не було проблем із забезпеченням. А ось 24-го вони почалися, оскільки втричі збільшилася кількість людей. Нині сили ТрО налічують 110 тисяч, ЗСУ — 550 тисяч, інших силових структур — близько 200 тисяч”, — розповів Чмут.

Повернись живим
Тарас Чмут

За його слів, зараз над розв’язанням цієї проблеми працюють. Водночас Чмут зазначив, що в пріоритеті в держави — закупівля важкого озброєння, а не екіпірування.

“Можна воювати і в джинсах, а не в офігенних берцях, коли тебе прикриває арта. Від артилерії (бронежилети — прим. ред.) не прикриють. Прикриє тільки наша артилерія. Їхній арті байдуже, у якому ви “бронику”. Це дуже тонка межа.”, — підкреслив очільник фонду.

На думку Чмута, 90 % екіпірування, яке отримують бійці, можна назвати “психологічно пігулкою”.

“90 % того, що передається, — фігня, “фуфломіцин”. Психологічна пігулка. Люди навіть не вміють носити “броники”», — сказав він.

Зокрема, Чмут наголосив, що ані влада, ані суспільство не були готові до збройної агресії з боку росії. Тому зараз держава “оплачує рахунки”:

“Якби ми озброювали армію, то вона стала б стримувальним чинником для росіян. Але ми цього не зробили, продовжували пускати голубів. Усе це — наслідок нашого вибору: будувати дороги й жити в ілюзіях”, – пояснив він.

Відповідаючи на питання про те, чи надолужується нині пропущене, Чмут відзначив, що робиться багато чого, однак самотужки Україні буде важко впоратися.

“Міноборони відпрацьовує вісім із десяти. ЗСУ — на міцну дев’ятку. Дуже багато робиться. Вся надія на ЗСУ і міжнародну допомогу. Ми самотужки не впораємося. Ніяк. Ми тримаємося як держава, доки нам дають зброю, техніку та боєприпаси. Вся держмашина має працювати на освоєння цього”, – наголосив він.

На думку Чмута, ситуація з бюджетом та екіпіруванням, вирівняється до кінця літа.

Підсумовуючи голова фонду “Повернись живим” зауважив, що Україна уже перемогла у війні з рф.

“Ми вже виграли цю війну. У нас зараз найкраща ситуація з можливого. Ми — піднялися. І ми вже виграли битву за Київ, за північ. Не втратили військову вертикаль управління армією, зберегли авіацію, а головне — бойовий дух”, — сказав Чмут.

Читай у Google News!