Глави МЗС Польщі, Туреччини та Румунії – за вступ України до НАТО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна і Грузія мають стати членами НАТО, що сприятиме зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні, засади якої підриває своїми діями росія, йшлося на тристоронній зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини, Польщі та Румунії в Анкарі, повідомляє “Укрінформ”.

“З точки зору безпеки наші країни (Чорноморського регіону – ред.) стикаються зі схожими проблемами”… Такі країни, як Грузія і Україна, повинні приєднатися до НАТО. Ми також наголошуємо, що ми жодним чином не визнаємо анексію Криму”, – заявив на спільній прес-конференції міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.

У свою чергу міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч наголосив на важливості територіальної цілісності України та Грузії і заявив, що дії рф в Чорному морі загрожують безпеці всієї Європи.

“росія є загрозою для європейської безпеки, особливо через свою діяльність у Чорноморському регіоні, тому ми підтримуємо військову присутність НАТО в цьому регіоні”, – сказав Чапутовіч.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив у підтримці України на шляху до НАТО. “Ми особливо прагнемо допомагати країнам у цьому регіоні (Чорноморському регіоні – ред.). Україна – одна з цих країн. Ми також прибічники того, що Грузія повинна бути включена в НАТО якомога швидше”, – заявив Чавушоглу.

Як відомо, 7 лютого Верховна Рада затвердила ініційовані президентом Петром Порошенком зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на членство в Євросоюзі і НАТО. Днями президент затвердив річну нацпрограму Україна-НАТО. У президента створили сайт, де українці можуть заявити про своє прагнення у ЄС та НАТО.

Читай у Google News!