Гендиректорка Центру аграрних реформ застерегла владу від бездумного експорту зернових

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Уряду треба добре порахувати, які обсяги зерна варто експортувати, а який запас сформувати для держави. Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила доктор економічних наук, гендиректор Центру аграрних реформ Любов Молдаван.

“Рік примхливий з точки зору погодних умов. І це для країни в цілому ставить серйозні виклики. За моїми даними, південь України засіявся ярими, але на озимі культури поглядають із тривогою. Бо дуже важливо, щоб на полях з’явилася волога, відсутність весняних дощів створює тривогу для аграріїв. Тому сьогодні при продажу хліба урядовим структурам варто згадати, як робили старі хазяї. Якщо рік починався не дуже, то щоб не шукати за кордоном запаси і не платити втридорога, варто порахувати, як це було 2003 року [того року Україна експортувала зерно попереднього урожаю, а сама імпортувала за значно вищою ціною – УТ]”, – сказала Молдаван.

За її словами, це дуже випробувальний рік. “Варто мати на увазі, що якщо раптом буде два посушливих роки поспіль, то це вимагатиме ще більш ретельного підрахунку”, – зауважила експерт.

Україна з початку 2019/2020 маркетингового року експортувала 47,7 млн тонн зернових та зернобобових, на 8,01 млн тонн більше, ніж на цю дату у попередньому сезоні.

Читай у Google News!