Площа під озимими культурами найменша за останні десять років

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За оперативними даними департаменту Мінекономрозвитку, станом на 29 жовтня посіяно понад 6,7 млн га озимих зернових [93% до прогнозу], що є найменшим показником за останні 10 років. З засіяних площ пшениці засіяно 5,7 млн га [93%], жита – 119 тис. га [97%] та ячменю – 874 тис. га [95%], передає УКАБ.

Через посуху темпи осінньої посівної кампанії відстають від минулорічних. Брак ґрунтової вологи змусив аграріїв відкласти посівні роботи до настання більш сприятливих умов. Наразі збігли всі строки необхідні для отримання сходів, продуктивного кущення рослин та загартування до несприятливих умов зимівлі зернових культур. Це, в свою чергу, в результаті призведе до того, що прогнозні об’єми посівної озимих зернових не будуть виконані у повному об’ємі, оскільки збільшується коло ризиків. Пізні посіви мають гіршу зимостійкість та продуктивність рослин, збільшується ймовірність вимерзання культур, пересіву площ ярими культурами, все це ставить під загрозу майбутній врожай.

Динаміка посівних площ озимих зернових культур

динаміка
*Оперативна інформація Мінекономрозвитку станом на 29.10.2019 року
Джерело: дані Держстату; Мінекономрозвитку.

Зважаючи на закінчення оптимальних та граничних термінів посівів озимини, площа під озимими культурами під врожай 2020 року найменша за останні десять років.

Структура посівних площ під озимими зерновими 2018-2019 рр*

2222
Джерело: Оперативна інформація Мінекономрозвитку станом на 29.10.2019 року.

Через існуючі політичні та економічні ризики, структура посівів озимих зернових культур зазнала змін. Цього року під час осінньої посівної кампанії деякі аграрії зробили ставку на менш витратний у вирощуванні озимий ячмінь, а також засіяно більше площ житом, зважаючи на цьогорічний ажіотаж та збільшення цін на культуру.

За попередніми оцінками, станом на кінець жовтня порівняно з аналогічним періодом минулого року посівні площі озимих зернових культур скоротилися: в Черкаській області на 18,4%, Чернігівській на 17,9%, Чернівецькій на 16,1%, Київській на 16,4% та Вінницькій на 14,4%.

Крім того, за оперативними даними на зазначену дату відсіяно 1078 тис. га озимого ріпаку, що більше від аналогічного показника минулого року на 59 тис. га.

Читай у Google News!