В храмах РПЦвУ найчастіше порушуються правила карантину – лікар

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Священнослужителі РПЦвУ заважають проводити санітарно-епідеміологічні розслідування випадків зараження коронавірусом серед кліру та вірян, заявила головний лікар Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко, повідомляє dumskaya.net.

За її словами, епідеміологи постійно стикаються з приховуванням або перекрученням інформації. “Різко ці люди “припиняють” працювати в церквах, відвідувати ці церкви, у зв’язку з чим ми не можемо визначити коло контактних осіб та провести всі протиепідемічні заходи”, – зазначила вона.

Раніше стало відомо, що коронавірус виявили у насельниці Свято-Воскресенського Теплодарського жіночого монастиря колишньої УПЦ МП, що на Одещині. Вона працювала в церковній лавці і мала регулярні контакти з людьми. Представник РПЦвУ Діодор не тільки відхрестився від лежачої в лікарні жінки, а й образив хвору, заявивши, що в неї “проблеми з головою”.

Схожий випадок стався в Подільську. Там захворіли священник, який служив у місцевому соборі, та його теща. При цьому церковне начальство повідомило епідеміологам, що чоловік служив зовсім в іншому місці – десь у Знам’янці Іванівського району. Це дуже ускладнило встановлення кола осіб, які контактували з носієм вірусу.

За словами Єсипенко, саме в храмах Московського патріархату найчастіше порушуються правила карантину, деякі священики навіть закликають ігнорувати їх. Медичні працівники та місцева влада закликають вірян залишитися вдома на Великдень і дивитися служби в онлайні.

Читай у Google News!