Ексголову МОЗ Криму, якого звинувачують у держзраді, відпустили з СІЗО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишньому голові міністерства охорони здоров’я АР Крим Петру Михальчевському Дніпровський райсуд Києва змінив запобіжний захід із тримання в СІЗО на домашній арешт, повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган на сторінці у Facebook.

“Щойно Дніпровський районний суд м. Києва звільнив з-під варти ексглаву МОЗ Криму Петра Михальчевського, який звинувачується в державній зраді, змінивши йому запобіжний захід на домашній арешт”, – написала Сарган.

Видання “Еспресо” нагадує, що у червні 2019 року Дніпровський районний суд Києва на два місяці продовжив арешт ексглаві МОЗ Криму Петру Михальчевському, обвинуваченому в державній зраді.
Михальчевський перебуває під вартою з 8 січня 2018 року. Спочатку він утримувався в СІЗО Херсона, влітку його перевезли в київський слідчий ізолятор. У червні розслідування у справі ексміністра було завершено, зараз справу розглядає Дніпровський районний суд Києва.

Посаду міністра охорони здоров’я Криму Михальчевський обіймав з 27 лютого до 10 червня 2014 року – в уряді, підконтрольному росії. Прокуратура АРК вважає, що тим самим він учинив діяння, передбачені ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність) і ст. 111 (державна зрада).

Сам Михальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою. Він обґрунтовує це тим, що його обирала на посаду Верховна Рада АРК відповідно до законодавства України.

Колишній перший “міністр охорони здоров’я” анексованого Криму Петро Михальчевський після втечі з окупованого півострова прожив в Києві три роки і навіть працював в одній зі столичних лікарень
Михальчевський також за власною схемою змушував кримчан віддавати йому українські паспорти

Як відомо, . 7 жовтня 2014 року парламент доповнив ст. 176 КПК положенням про безальтернативне утримання під вартою осіб, яким висунуто підозри за статтями про тероризм, державну зраду, сепаратизм та інші злочини проти основ держбезпеки. Нещодавно Конституційний суд України (КСУ) ухвалив рішення за конституційними скаргами кількох громадян, зокрема депутатки України Надії Савченко щодо положень частини 5 статті 176 Кримінального процесуального кодексу, визнавши цю норму неконституційною.

Як повідомив генпрокурор України Юрій Луценко, заступнику Гендиректора підприємства-спонсора терористів “ЛНР”, якого затримали з посвідченням “учасника бойових дій” проти України, (через вищезгадане рішення КСУ) суд дав можливість вийти під заставу в 570 тис. грн.

Читай у Google News!