Джемілєв наголосив на важливості тиску на Москву в питанні окупованого Криму

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
окупованого Криму

Стратегія держави зі звільнення окупованих територій окупованої повинно базуватися на її реальних можливостях. Важливу роль у звільненні Криму з-під російської окупації має посилення міжнародного тиску на кремль, заявив  лідер кримськотатарського народу Мустафи Джемілєв в інтерв’ю, опублікованому на сайті istpravda.com.ua.

“Взагалі, стратегія країни зі звільнення окупованої частини свій території повинна базуватися на її реальних можливостях. Можливості ж у нашої країни зараз досить обмежені, тому основна надія на посилення міжнародного тиску на окупанта. Але сидіти склавши руки або робити кроки, щоб сподобатися путіну і не дати йому привід для нових агресивних дій щодо України та розраховувати на те, що хтось відкись прийде і звільнить нашу територію – шлях явно тупиковий. Адже допомагають тільки тим, хто сам щось робить”, – наголосив Джемілєв.

На переконаня лідеракримськотарського народу, одним з елементів протистояння російскій агресії є збереження гідності з боку людей, які залишилися жити в окупованому Криму.

“Те ж саме можна сказати і щодо жителів окупованих територій. Ми з самого початку окупації дотримувалися і зараз дотримуємося думки, що наші співвітчизники не повинні залишати Крим, треба залишатися жити на своїй батьківщині за будь-яких обставин. Але мається на увазі жити зі збереженням своєї громадянської та національної гідності, не схиляти голову перед окупантами. Якщо ж наші громадяни там, скуті страхом, будуть, як то кажуть, “тихіше води, нижче трави” або, ще гірше, своїми діями, висловлюваннями або бездіяльністю сприятимуть окупантам в створенні якоїсь ідилії благополуччя і щастя в складі росії, то користі від такої філософії “Жити в Криму!” ніякої немає, а навпаки – тільки шкода”, – наголосив Джемілєв.

Зрозуміло, гідне життя в окупованій території пов’язана з ризиками, щонайменше, економічними та соціальними – як то втратою роботи, бізнесу, додав він. “Але коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?”, – сказав лідер кримськотатарського народу.

Джемілєв також зазначив, що у нинішньої української влади немає чіткої стратегії щодо деокупації Крму.

“Чітко розписаної стратегії у нової влади поки немає. У перші місяці каденції нового президента України (Володимира Зеленського – УТ) про Крим навіть трохи призабули. Але для справедливості скажу, що приділялося достатньо багато уваги питанню звільнення наших політв’язнів шляхом обміну їх на російських терористів, що знаходяться у нас. Цей метод я спочатку вважав хибним, бо таким шляхом ми не захистимо своїх співгромадян, що знаходяться в окупації. Адже ми маємо справу не з правовою державою і, після звільнення подібним шляхом декількох десятків наших людей, путін може вчергове кинути у свої катівні у кілька разів більше заручників”, – пояснив він.

Читай у Google News!